Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (10)

Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (10)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) samprata ir įmonių klasifikavimas. Pagrindinės įmonių rūšys. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtros kryptys. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) būklė Lietuvoje. Europos Sąjungos (ES) Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) politika. Smulkaus ir vidutinio verslo Akto principai ir įgyvendinimo priemonės. Mokesčių būtinumas ir funkcijos. Mokesčių sistemos istorinė raida. Apmokestinimo principai. Mokesčių klasifikavimas. Lietuvos mokesčių sistema. Pagrindiniai mokesčiai ir jų esminės charakteristikos. Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių esmė. Mokesčių administravimas. Verslo vertinimo principai ir metodai. Verslo vertės nustatymas pajamų požiūriu (diskontuotų piniginių srautų metodas. Verslo vertinimo rizikos įvertinimas. Vertybiniai popieriai ir jų klasifikavimas. Pagrindiniai vertybinių popierių rinkos elementai. Investuotojų grupės ir jų esmė. Vertybinių popierių (VP) listingavimas. Vertybinių popierių (VP) prekybos sąrašų sudarymas. Baltijos šalių Vertybinių popierių (VP) rinkos organizavimas: prekybos sąrašai ir indeksai. Lietuvos VP rinkos infrastruktūra. Europos Sąjungos (ES) struktūrinė parama Lietuvai 2007-2013 metais. Sprendimų dėl ES paramos suteikimo priėmimo procedūros. Verslui ir verslo aplinkai skirtos Europos Sąjungos (ES) paramos priemonės.

Ištrauka

SVV subjektai tai vidutinės, mažos, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercine, gamybine, arba profesine veikla.SVV įmonių klasifikavimas:
Vidutinė įmonė – įmonė, kurioje dirba ne mažiau kaip 250 darbuotojų ir kurios finansiniai duomenys atitinka vieną iš dviejų sąlygų: Metinės pajamos neviršija 138 mln. LT Balanse nurodyto turto vertė neviršija 98 mln.LT2. maža įmonė –50 darbuotojų
24 mln. LT 17 mln.LT 3. maža įmonė –10 darbuotojų:7 mln. LT5 mln.LT Prie SVV subjektų nepriskiriamos įmonės, kurių daugiau kaip 25 proc priklauso valstybei ar savivaldybei, nebent tai savivaldybė, kuriuos metinis biudžetas neviršija 34,5 mln. Lt ir jos teritorijoje gyvena mažiau kaip 5 tūkst. gyventojų.
pagrindinės įmonių rūšys. pagal LR įtatymus nustatyta galimybė steigti šias teisinių SVV formų įmones:
individualias įmones ,ūkines bendrijas, akcines, uždarąsias akcines bendroves; kooperatynes bendrijas; * taip pat fizniai asmenys turintis verlo liudijima ar veikiantys pgl individualios veiklos pažymas

3. SVV plėtros kryptys
1. Verslo informacijos, mokymo ir konsultavimo paslaugų teikimas
2. SVV subjektų finansinių galimybių gerinimas
3. SVV teisinės ir ekonominės aplinkos gerinimas
4. SVV subjektų inovacinio potencialo stiprinimas
5. Didelių įmonių bei SVV subjektų bendradarbiavimo skatinimas
6. Institucinės verslo infrastruktūros tobulinimas
7. Verslo savivaldos plėtojimas
8. SVV plėtra regionuose

4. SVV būklė Lietuvoje
Lt ek. augimas 2008 m. pradėjo lėtėti, bendri 2008m. SVV sektoriaus ek rodikliai - pakankamai geri. MVĮ skaičius šalyje, palyginti su 2007 m., padidėjo 3,2%. 2009 m. sausio 1 d. tūkstančiui Lietuvos gyventojų teko 19,5 veikiančios MVĮ (2008 m. 1000 – čiui gyv teko 18,7 veikiančių MVĮ). Lietuvoje, kaip ir kitose ES šalyse, MVĮ sudaro > 99,4% visų šalyje veikiančių įmonių ir jau keletą metų nesikeičia. 2007 m. verslumo rodiklis (MVĮ ir fiz asm, vykdančių individualią veiklą, skaičius 1000 gyv) buvo 52,3., 2008 m. - 61,2.
Palyginti su 2007 m., įregistruotų MVĮ sk 2008m. sumažėjo 15,7 proc. Didžiausia įregistruotų įmonių dalį sudaro UAB(79 proc.), IĮ -19,6 proc.. Išregistruotų MVĮ lyginamoji dalis visiškai priešinga. UAB’ų išregistruota tik 21,7 proc., o IĮ – 74,1 proc.
IĮ sk mažėjimui didelės įtakos turi galimybė vykdyti individualią veiklą, taip išvengiant įm. steigimo, likvidavimo procedūrų ir papildomų išlaidų. Fizinių asmenų, vykdančių individualią veiklą, skaičius nuolat auga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMikroekonomikos špera
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasŠperos
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis43.54 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasNavickas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Navickas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą