Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Verslo ekonomika: siuvimo įmonė

Verslo ekonomika: siuvimo įmonė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – susintetinti verslo ekonomikos teorines žinias, formuoti savarankiško darbo įgūdžius, ugdyti gebėjimą analizuoti, apibendrinti, formuluoti išvadas. Darbas atliktas vadovaujantis užduotimi. Reikalingų įrengimų ir darbo vietų skaičius. Pagrindinių darbininkų ir pagalbinių darbininkų skaičius. Tiesioginės išlaidos medžiagoms atitinkamai vienam gaminiui. Medžiagų poreikis ir išlaidos metinei gamybos programai. Gautinų medžiagų kiekis ir vertė litais per metus. Einamosios atsargos. Draustinės atsargos. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų atlyginimas, tenkantis vienam gaminiui ir visiems gaminiams. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų socialinis draudimas. Vieno gaminio tiesioginės gamybos išlaidos. Visų gaminių tiesioginės gamybos išlaidos. Gamybinių, buitinių ir administracinių patalpų vertė. Gamybinės paskirties įrengimų, pastatų ir kitų darbo vietų metinės nusidėvėjimo sąnaudos. Reikalinga elektros energija įrengimams varyti ir jų vertė. Reikalingas elektros energijos kiekis patalpoms apšviesti. Administracijos darbuotojų darbo užmokestis bei įmokos socialiniam draudimui lentelė. Pagalbinių darbuotojų darbo užmokestis bei įmokos socialiniam draudimui. Netiesioginės gamybos išlaidos. Gamybinių, buitinių bei administracinių patalpų apšildymas. Vienam gaminiui priskiriama netiesioginių gamybos išlaidų suma ir vieno gaminio pagaminimo savikaina. Bendrosios ir administracinės išlaidos (veiklos sąnaudos). Įmonės išlaidos vandeniui per metus. Pagamintos ir parduotos produkcijos vertė. Įmonės bendrasis ir grynasis pelnas per metus. Įmonės pardavimų pelningumas ir ilgalaikio turto efektyvaus panaudojimo rodikliai. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

Temos aktualumas. Įmonė – tai užsiimanti tik ūkine komercine veikla organizacija, kuri vykdo vieną ar kelias specifines funkcijas, gamindama bei paskirstydama prekes ir teikdama paslaugas. Įmonė yra savo vardą turintis atskiras ūkio vienetas.
Dabartiniu finansinės krizės metu įmonėms išlikti rinkoje yra labai sunku. Taigi norint, kad įmonė gyvuotų ilgai, dirbtų pelningai ir galėtų veikti rinkos sąlygomis, ji privalo tinkamai suplanuoti savo veiklą, t.y. tinkamai įvertinti konkurentus, nustatyti atitinkamas produkcijos kainas, atsižvelgti į rinkos poreikius.
Pagrindinė problema. Darbar kai rinkoje išlikti ypatingai sunku, dauguma įmonių neišsilaiko ir bankrutuoja, nes nesugeba tinkamai paskirstyti išteklių, neatsižvelgia į tai, ar jų prekė ar paslauga yra paklausi, nesugeba nustatyti tinkamų kainų, uždeda per didelius ar per mažus antkainius, todėl nebegauna pakankamai pelno, kad galėtų plėstis ar bent jau išsilaikyti rinkoje. Įmonės veiklos sėkmę lemia daugelis veiksnių, t.y. išteklių paskirstymo ir panaudojimo racionalumas, gamybos efektyvumas, technologijų lygis, įmonės specialistų profesionalumo laipsnis ir kita.
Kursinio darbo tikslas – susintetinti verslo ekonomikos teorines žinias, formuoti savarankiško darbo įgūdžius, ugdyti gebėjimą analizuoti, apibendrinti, formuluoti išvadas.
Uždaviniai:
1. apskaičiuoti įmonės ekonominius veiklos rodiklius;
2. užrašyti visus skaičiavimus ir pateikti jų paaiškinimus;
3. padaryti išvadas ir pateikti siūlymus įmonės veiklai pagerinti.
Darbo struktūra:
1. pagrindinė tiriamoji dalis;
2. išvados ir pasiūlymai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-16
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis119.09 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasSteiblienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ekonomika siuvimo imone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Steiblienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą