Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Mikroekonomikos mokslo susiformavimas ir raida

Mikroekonomikos mokslo susiformavimas ir raida

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos mokslo samprata ir raida. Makroekomika ir mikroekonomika. Pasirinkimo problema ir gamybos galimybių kreivė. Rinka. Rinkos funkcijos ekonomikoje. Rinkos struktūra. Paklausos ir pasiūlos elastingumas. Vartotojo elgsena. Gamybos kaštai ir verslo organizavimo formos. Gamybos kaštai. Verslo organizavimo formos. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Ekonomikos mokslo pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžių: "oikos" – namas ir "nomos" – dėsnis, įstatymas, taisyklė, valdymo menas. Šią sąvoką graikai naudojo dar 355m. prieš mūsų erą, kaip namų ūkio tvarkymo meną racionaliai su minimaliom sąnaudom.
Temos aktualumas. Ekonomika yra ten, kur yra produktų gamyba, mainai ir vartojimas. Jos atsiradimą lemia riboti ištekliai ir beribiai žmonių poreikiai. Šiuo požiūriu ekonomika yra ūkininkavimo būdas, kaip reikia tvarkyti ūkinę veiklą, kad mažiausiais kaštais geriausiai patenkinti žmonių poreikius.
Pagrindinė ekonomikos problema – tai konfliktas tarp žmonių begalinių poreikių ir išteklių, kurie gali būti naudojami šiuos poreikius tenkinti, ribotumo. Ši problema skatina kuo efektyviau pagaminti vertingus produktus ar paslaugas bei paskirstyti juos tarp skirtingų visuomenes grupių.
Ekonomikos teorija – mokslas apie tai, kaip efektyviai paskirstyti, naudoti ir valdyti ribotus išteklius siekiant maksimaliai patenkinti materialinius žmonių poreikius. Ji skiriama dvi dalys - makroekonomika ir mikroekonomika.
Makroekonomika - ekonomikos teorijos dalis, nagrinėjanti ekonominę sistemą kaip visumą. Ji leidžia suprasti ir paaiškinti bendrųjų ekonomikos dėsnių ir dėsningumų veikimą.
Mikroekonomika – ekonomikos teorijos dalis, nagrinėjanti atskirų ūkio šakų ir rinkų funkcionavimą bei individualių ūkio subjektų (gamintojų ir vartotojų) elgseną rinkos ūkio sąlygomis. Ji tyrinėja išteklių ir pajamų paskirstymo problemas.
Darbo objektas – Mikroekonomikos sudetis.
Šiuo darbo problema: Kokie veiksniai lėmė mkroekonomikos mokslo susiformavimą ir raidą?
Pagrindinis darbo tikslai – atskleisti rinkos veikimo mechanizmą ir nustatyti rinkos subjektų elgsenos pasekmes bei rezultatus įvairiose rinkose.
Tyrimo metodai – Mokslinės literatūros analizė.
Realizuojant užsibrežtą tikslą bus sprendžiami sie uždaviniai:
• Išsiaiškinti ką nagrinėja ekonomikos mokslas.
• Išanalizuoti ką nagrineja mikroekonomika.
• Išsiaiškinti kaip funkcionja rinka, kaip veikia paklausa bei pasiūla elastingumas ir į kokius laikotarpius skiriasi kaštai.
• Išnagrinėti vartotojo elgsena.

Mikroekonomika sudaro svarbu pagrindą šiuolaikinėje visuomenėje ir ekonomikos moksle, kuri padeda suprasti kaip veikia rinkos mechanizmas ir kas nulemia vartotojo elgsena bei efektyvų taupymą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-10
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis131.27 KB
AutoriusGloria
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroekonomikos mokslo susiformavimas ir raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą