Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Paklausa ir pasiūla (7)

Paklausa ir pasiūla (7)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslai: Paklausos ir pasiūlos teorijos suvokimas. Mokėjimas pritaikyti praktiškai paklausos ir pasiūlos teorija, naudojant elastingumą. Išanalizuoti, kaip paklausa ir pasiūla veikia konkurencinėje rinkoje. Paklausa ir pasiūla rinkos sąlygomis. Rinka ir jos esmė. Paklausos samprata rinkos sąlygomis. Paklausą veikiantys veiksniai. Pasiūlos samprata rinkos sąlygomis. Pasiūla ir paklausa konkurencinėje rinkoje. Paklausa ir pasiūla tobulos konkurencijos rinkoje. Paklausa ir pasiūla monopolinėje konkurencijoje. Paklausa ir pasiūla oligopolinėje konkurencijoje. Paklausos ir pasiūlos ypatumai monopolijos ir monopsonijos rinkoje. Paklausos ir pasiūlos pusiausvyra. Elastingumo teorija ir paklausa bei pasiūla. Elastingumo samprata ir rūšys. Paklausos ir pasiūlos elastingumo veiksniai. Kainų kontrolė ir valstybės mokesčių priklausomybė nuo paklausos ir pasiūlos elastingumo. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkau temą " Paklausos ir pasiūlos teorija ir jos praktinis taikymas", nes manau, kad jinai yra aktualiausia ekonomikoje, juk beveik visa rinkos sistema yra susijusi su paklausa ir pasiūla.
Rinkoje nuolat dalyvauja du dalyviai: pirkėjas ir pardavėjas, jie tarpusavyje nuolat konkuruoja t. y. konkuruoja pardavėjai su pardavėjais, vartotojai su vartotojais. Pirkėjo ir vartotojo požiūris į kaina labai skyriasi: kai pakyla prekių kainos, vartotojai ima mažiau vartoti arba visiškai nustoja vartoti tą prekę, vartotojas neigiamai reaguoja į pakylusias kainas, o gamintojus atvikščiai, aukštos kainos skatina gaminti daugiau prekių ir jas kuo daugiau parduoti, taigi, jei didėja kainos didėja ir pasiūla, tačiau tokiu atveju paklausa mažėja, kas nesudaro rinkos pausiausvyros, kuri yra tik tada, kai paklausa atitinka pasiūlai, t.y jie susilieja ir susidaro pusiausvyros taškas. Jo dėka galima lengvai ižvelgti prekių trūkumą ir perteklių, prekių trūkumo taškas atsidurs aukščiau pusiausvyros taško, o perteklius žemiau. Kad geriau išaiškint kainų pokytį, reikia pasitelkti į pagalbą elastingumą, kuris apskaičiuoja paklausos ir pasiūlos prekių kiekio pokytį, kai kainos pakyla vienu procentu.

Šio darbo tikslai:
1. Paklausos ir pasiūlos teorijos suvokimas
2. Mokėjimas pritaikyti praktiškai paklausos ir pasiūlos teorija, naudojant elastingumą.
3. Išanalizuoti, kaip paklausa ir pasiūla veikia konkurencinėje rinkoje.

Šio darbo tyrimo metodai:
1. Analizės tyrimo metodas
2. Nagrinėjimo tyrimo metodas

Ruošiant šį kursinį darbą naudojausi įvairia literatūra, kuri buvo susijusi su mano kursiniu darbu, naudojausi tik bibliotekoje rasta literatūra.
Rašant šį kursinį darbą susidūriau ir su nemažais sunkumais, sunkiausia buvo suprastą ir įsisavinusią temą perteikti į šį darbą savais žodžiais, kad skaitantčiajam būtų aišku, kad temą gerai suvokiau. Šiame darbe dar turėtų būti nagrinėjamas klausimas, kaip paklausa ir pasiūla taikoma "N" įmonėje, kadangi esu tik pirmajame kurse dar neturėjau galimybių aprašyti apie paklausos ir pasiūlos taikymą kurioje nors įmonėje.
Šio darbo rezultatas yra toks: supratau paklausos ir pasiūlos teoriją, geriau suvokiau pirkėjo ir pardavėjo santykius rinkoje, ir praktiškai pritaikyti naudojantis elastingumo teorija. Mano darbas yra naudingas, norint paaiškinti paklausos ir pasiūlos teoriją ir jos praktinį taikymą, nes manau, kad pakankamai aiškiai išdėsčiau tai šiame darbe. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-23
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.27 KB
AutoriusNorberta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJurkėnas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paklausa ir pasiula (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Jurkėnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą