Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Inžinerinių projektų ekonominis vertinimas

Inžinerinių projektų ekonominis vertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556
Aprašymas

Įvadas. I dalis. Inžinerinė veikla ir jos organizavimas projektais. II dalis. Inžinerinių projektų vertinimo metodika. Ekonominio įvertinimo tikslai. Projekto kaštų įvertinimas. Kaštų klasifikacija. Kaštų ir sutaupytų lėšų rūšys. Pinigų srautai ir jų vertės kitimas laike. Projekto pinigų srautai. Pinigų laiko vertė. Pinigų srautų lentelinis vaizdavimas. Infliacijos įtaka pinigų srautams. Nusidėvėjimo skaičiavimo metodo įtaka pinigų srautams. Inžinerinių projektų vertinimo metodai. Atsipirkimo laikas. Esamoji ir būsimoji vertė. Rentabilumo indeksai. Vidinė pelno norma. Modifikuota vidinė pelno norma. Vidutinė metinė vertė. Naudos - kaštų santykis. Projekto balansas. Racionalių inžinerinių sprendimų išrinkimo matematinių metodų panaudojimas. III dalis. Projektų rizika ir jos vertinimas. Investicinė rizika ir jos nustatymas. Rizikos įvertinimo metodai. IV dalis. Projektų finansavimo būdai. Nuosavas kapitalas. Skolintas kapitalas. Lizingas, forfeitingas, faktoringas. Valstybiniai asignavimai ir specializuoti finansiniai fondai. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Vertinant atskirus inžinerinius projektus, visuomet yra lyginamos tarpusavyje keletas alternatyvų. Norint nustatyti, kuri iš jų yra naudingiausia konkrečiai įmonei ar valstybei, reikia atlikti turimų alternatyvų ekonominę analizę.

Alternatyvų realizavimas tęsiasi bei rezultatai reiškiasi ilgiau nei vienerius metus, šis laikotarpis gali apimti keletą ar keliolika metų. Įprasta, kad numatomos alternatyvių inžinerinių projektų pajamos bei išlaidos per visą projekto gyvavimo ciklą yra nustatomos per šių alternatyvų projektuojamus pinigų srautus. Kadangi pinigų vertė apibrėžtai kinta laike, atliekant alternatyvių invžinerinių projektų ekonominę analizę, būtina atsižvelgti ne tik į projektuojamų pinigų srautų dydžius, bet taip pat reikia įvertinti laiko momentus, kuriais yra gaunamos projekto pajamos arba patiriamos išlaidos.

Pagrindinis šio darbo tikslas - apžvelgti inžinerinių projektų kaštus, jų klasifikaciją, apibūdinti pinigų srautus ir jų vertės kitimą laike, panagrinėti pagrindinius projektų efektyvumo vertinimo metodus, trumpai apibūdinti projektinę riziką ir galimus jos matavimo metodus, taip pat panagrinėti projektų finansavimo būdus ir jų kaštus.

Kursinio projekto temą "Inžinerinių projektų ekonominis vertinimas" aš pasirinkau todėl, kad savo magistrantūros baigiamojo darbo temoje aš esu numatęs nagrinėti investicinių projektų vertinimą. Šiame kursiniame projekte aš detaliau nagrinėju inžinerinių projektų vertinimo klausimus, tačiau inžineriniai projektai savo esme yra tie patys investiciniai projektai, skirti tam tikrų techninių-inžinerinių sprendimų įgyvendinimui. Taigi šio kursinio projekto medžiaga sudarys tam tikrą ir baigiamojo darbo dalį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis52 puslapiai 
Literatūros šaltiniai30
Dydis605.35 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai1999 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdr. doc. V. Bagdonas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inzineriniu projektu ekonominis vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 52 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • dr. doc. V. Bagdonas
  • 1999 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą