Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Verslo įmonių kūrimosi analizė

Verslo įmonių kūrimosi analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos įmonių rūšys. Įmonių kvalifikavimo požymiai. Ribota ir neribota turtinė įmonės atsakomybė. Individuali (personalinė) įmonė. Individualios (personalinė) įmonės sąvoka. Individualios (personalinės) įmonės registravimas. Individualios (personalinės) įmonės steigimas. Individualios (personalinės) įmonės pranašumai ir trūkumai. Tikroji ūkinė bendrija. Tikrosios ūkinės bendrijos sąvoka. Ūkinės bendrijos pranašumai ir trūkumai. Komanditinė (pasitikėjimo) ūkinė bendrija. Komanditinės (pasitikėjimo) ūkinės bendrijos sąvoka. Tikrosios ir komanditinės ūkinės bendrijos registravimas. Tikrosios ir komanditinės ūkinės bendrijos steigimas. Komanditinės (pasitikėjimo) bendrijos pranašumai ir trūkumai. Akcinė bendrovė. Akcinės bendrovės sąvoka. Akcinės bendrovės steigimas. Akcinės bendrovės pranašumai ir trūkumai. Uždaroji akcinė bendrovė. Uždarosios akcinės bendrovės registravimas. Uždarosios akcinės bendrovės steigimas. Kooperacinė bendrovė (kooperatyvas). Kooperatinės bendrovės sąvoka. Kooperatinės bendrovės pranašumai ir trūkumai. Ne pelno organizacija (viešoji). Ne pelno organizacijos sąvoka. Ne pelno organizacijos registravimas. Ne pelno organizacijos steigimas. Ne pelno organizacijos pranašumai ir trūkumai. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Šiandien verslas daugeliui Lietuvos žmonių atrodo viliojantis, bet kartu rizikingas užsiėmimas. Tačiau akivaizdu ir tai, kad būtent jis padeda įgyvendinti asmeninius tiksus ir siekius, susikurti materialinę gerovę. Verslas dabar ypač išpopuliarėja ir patrauklus iniciatyviam jaunimui. Kaip rodo statistika, pradėti verslą vien noro neužtenka, būtina turėti žinių.
Verslas – viena iš žmogaus veiklos rūšių. Jis turi didelę įtaką visuomenės ekonominio bei socialinio gyvenimo pažangai, jos narių gerovei. Ši įtaka priklauso ir nuo to, kokiu mastu visuomenė yra pažengusi, įvaldžiusi civilizuoto verslo normas, kuriomis remiasi rinkos ekonomika. Jų pažinimo, įvaldymo ir naudojimosi rezultatas – tai, ką galime vadinti visuomenės (pavienio individo) verslumu. Jį sudaro būtinas atitinkamų žinių, mokėjimų bei įgūdžių minimumas – be jo žmogui sunku gyventi ir sėkmingi veikti rinkos visuomenėje.
Šiandien vis daugiau žmonių svajoja plėtoti verslą, sukurti smulkiojo verslo įmonę ar firmą. Tai noras patikrinti savo sugebėjimus, sukurti darbo vietą sau ir kitiems. Juolab, kad verslininko įvaizdis, deja, dažnai neteisingai suvokiamas, dar labiau žadina vaizduotę ir ambicijas. Verslininkai – žmonės, turintys ypatingų sugebėjimų, ne taip kaip visi. Todėl ir pasirinkau šią aktualią verslininkams ir visuomenei tema ,,Verslo įmonių kūrimosi analizė". Kursinio darbo tyrimo objektas – įmonės.
Mano šio darbo tikslas, padaryti trumpą, gerą, aiškų įmonių pristatymą, todėl mano uždaviniai yra padaryti šį darbą taip, kad bet kuris, kuris paims šį darbą, sužinotų viską apie norimos įmonės kūrimą kas reikaliga jei įkuri. Šiame savo kursiniame darbe stengiausi išanalizuoti visas Lietuvos Respublikos įstatymuose įregistruotas įmones:
1) Individualią (personalinę) įmonę;
2) Akcinę bendrovę;
3) Uždarąją akcinę bendrovę;
4) Tikrąją ūkinę bendriją;
5) Komanditinę (pasitikėjimo) bendriją;
6) Kooperatinę bendrovę;
7) Ne pelno organizaciją.
Kiekvienoje atskiroje temoje yra po viena Lietuvos Respublikos įstatymuose įregistruota įmonę. Išnagrinėjau kiekvienos įmonės įstatymus, parašiau jų registravimo reikiamų dokumentų sąrašą, įmonių steigimo eigą. Pridedu priedų, kuriuose yra pavyzdžiai įmonių sutarties, steigimo, įregistravimo, įmonių kūrimosi etapai bei trumpa santrauka (lentelė) apie visas įmones.
Darant šį kursinį darbą naudojausi naujausiais leidiniais Lenišo ,,Įmonės kūrimas", V.Puslys ,,Lietuvos Respublikos įmonių, jų filialų ir atstovybių steigimą ir veiklą reglamentuojantys pagrindiniai įstatymai", J.Žinklys ir E.Vabalas ,,Įmonės ekonomika" ir tt. Paskutiniais statistikos duomenimis, internetu, konsultavausi su turinčių įmonių vadovais, jų patirtimi.
Išskyriau kiekvienos įmonės pranašumus ir trūkumus kurie, mano manymu, dar labiau padės apsispręsti dėl norimos įmonės kūrimo. Pagrindiniai žodžiai, kurie yra svarbiausi rašant šį kursini darbą yra:
1) Įmonė - tai savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas užsiimantis tam tikra ūkine veikla. Įmonė yra apibrėžiama kaip ekonominė, savarankiška, gaminanti rinkai – organizacija
2) Akcininkai - akcinės bendrovės ir uždaros akcinės bendrovės nariai, kuriais tampama įstatymų nustatyta tvarka įsigijus šių bendrovių akcijų.
3) Fizinis / juridinis asmuo - yra visiškos turtinės atsakomybės ir atsako už savo įsipareigojimus visu steigėjų (savininkų) turtu, išskyrus kai kuriuos ūkinių bendrijų atvejus.
4) Ribota / neribota turtinė atsakomybė – ribotis turtinės atsakomybės organizacijos nariai atsako už jos įsipareigojimus tik perduotu šiai organizacijai turtu, vadinasi, bankroto atveju jie neteks savo įnašo. Savo ruoštu ribotos turtinės atsakomybės organizacija neatsako už jos pajininkų įsipareigojimus.
5) Įstatiminis kapitalas – juos moka akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės.
6) Įstatymai - reglamentuoja privačių juridinių asmenų, užsienio juridinių asmenų filialų ir valstybės bei savivaldybių įmonių vykdomą ginkluotą ir neginkluotą asmens ir turto saugą, ją vykdančių apsaugos darbuotojų teises bei pareigas, fizinės prievartos, specialiųjų priemonių bei šaunamųjų ginklų panaudojimo teisėtumo sąlygas, asmens ir turto saugos pagrindines licencijavimo nuostatas ir šios veiklos valstybinę priežiūrą.
Savo kursiniame darbe šias pagrindines sąvokas bei įmonių pavadinimus paaiškinau plačiau ir išsamiau.
Manau šis mano kursinis darbas praturtins ne tik mano, bet ir skaitytojo žinias. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis38.69 KB
Autoriusviledo
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAneta Šeibokienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo imoniu kurimosi analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-09-27 IP: 82.135.209.145
    Lijana sako

    Išsamus darbas.Apibūdintos visos įmonių rūšys.Kaip tik tai ko reikia.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Aneta Šeibokienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą