Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Diskriminacija kainomis

Diskriminacija kainomis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Diskriminacijos kainomis rūšys. Pirmojo laipsnio diskriminacija kainomis. Antrojo laipsnio diskriminacija kainomis. Trečio laipsnio diskriminacija kainoms. Diskriminacijos kainomis pritaikymas tikrovėje. Avialinijų kainodaros pavyzdys. Viešojo transporto bilietų kainodara. Teatro bilietų kainodara. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Kiekvienas iš mūsų kasdieniniame gyvenime susiduria su diskriminacija kainomis. Įprasta manyti, kad diskriminaciją kainomis vykdo monopolijos.
Lietuvoje yra nemažai sričių, kuriose vyrauja monopolijos. Tai elektros, šilumos, vandens, dujų, fiksuoto telefoninio ryšio, geležinkelio pervežimų, miestų visuomeninio transporto sritys. Tačiau diskriminaciją kainomis gali vykdyti ne tik monopolijos, bet ir:
• firmos, turinčios rinkos galią, leidžiančią jam kontroliuoti pasiūlos apimtį ir kainas, pavyzdžiui, vienintelis viešbutis mažame miestelyje
• firmos, gebančios segmentuoti rinką, kur kiekvieno segmento noras mokėti už produktą yra skirtingas
• kai pirkėjas negali perparduoti paslaugos ar prekės.
Tema "Diskriminacija kainomis" yra aktuali, todėl kad diskriminacija kainomis yra sutinkama pakankamai dažnai ir kartais vartotojai nesupranta, kad jie yra diskriminuojami kainomis.
Kaip konkretų ir visiem žinomą pavyzdį galima pateikti neseniai daug diskusijų sukėlusį kai kurių naktinių klubų elgesį. Jie siūlydavo nemokamą įėjimą į klubą merginoms. Tai yra lyčių diskriminacija, taip pat kaip ir diskriminacija kainomis. Moterų atlyginimai vidutiniškai yra 1,4 karto mažesni negu vyrų, todėl naktiniai klubai siūlo nemokamą įėjimą merginoms, taip siekdama prisivilioti daugiau lankytojų.
Mano darbo tikslas: yra parodyti kaip rinkos galią turinti firma elgiasi diskriminuodama kainomis.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kokioms sąlygoms esant, galima vykdyti diskriminaciją kainomis.
2. Apibrėžti diskriminacijos kainomis priežastis
3. Išnagrinėti diskriminacijos kainomis naudojimo tikrovėje galimybes ir pavyzdžius
4. Išsiaiškinti kokios firmos turi rinkos galią
5. Išsiaiškinti diskriminacijos kainomis vartotojams privalumus ir trūkumus
Kursinis darbas "Diskriminacija kainomis" susideda iš 2 pagrindinių skyrių, kurie dar yra smulkiau skaidomi į poskyrius.
Pirmajame šio kursinio darbo skyriuje aprašiau visas diskriminacijos kainomis rūšis teoriniu aspektu. Rėmiausi Hal. R. Varian vadovėliu "Mikroekonomika", taip pat V. Skomino "Mikroekonomika". Pirmasis diskriminacijos laipsnis yra teorinis, todėl jo neįmanoma pritaikyti realybėje, taigi šiame skyriuje aptariamas hipotetinis pavyzdys.
Antrajame skyriuje, kurį pavadinau "Diskriminacijos kainomis pritaikymas tikrovėje" aptariau kelis diskriminacijos kainomis pavyzdžius. Aptariau, kaip aviakompanijos vykdo diskriminaciją kainomis, siūlydama skirtingas kainas keleiviams, skrendantiems verslo ir ekonomine klase, taip pat visuomeninio transporto bilietų kainas skirtingoms žmonių grupėms. Rašydama šią dalį rėmiausi internetinių svetainių pateikiamais straipsniais. Vis dėlto, rinkdama medžiagą šiam skyriui, susidūriau su tam tikrais sunkumais. Buvo sunku surinkti pakankamai medžiagos, apie kurią nors vieną firmą, vykdančią diskriminaciją kainomis, kad būtų galima išnagrinėti tą pavyzdį visais aspektais.
Visa literatūra ir šaltiniai, kurie buvo naudojami rašant šį kursinį darbą, yra susisteminti bei pateikti informacijos šaltiniuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-04
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai15
Dydis56.14 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diskriminacija kainomis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą