Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Monopolijų įtaka Lietuvos ekonomikai

Monopolijų įtaka Lietuvos ekonomikai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – apžvelgus monopolijas teoriniu aspektu pristatyti monopolijų ekonominį vertinima bei numatyti dominuojančių firmų perspektyvas. Monopolijų ir jų įtakos ekonomikai teoriniai aspektai. Monopolija ir rinka. Monopolijų atsiradimo priežastys. Įėjimo į monopolinę rinką kliūtys. Valstybinė monopolijų kontrolė antimonopoliniu įstymu. Monopolijų ekonominiai rodikliai. Monopolinės kainos nustatymas. Monopolinės firmos bendrosios ir ribinės pajamos. Monopolijų maksimalus pelnas. Monopolinių firmų problemos. Valstybinio reguliavimo problema. Monopolinio neefektyvumo problema. Monopolijų privalumai ir trūkumai. Monopolijų privalumai. Monopolijų trūkumai. Lietuvos monopolijos ir jų įtaka šalies ekonomikai. Pirmosios monopolijos Lietuvoje. Lietuvos monopolijų apžvalga. Lietuvos monopolijų ekonominis vertinimas. Monopolijų perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Remiantis nagrinėjamais šaltiniais monopolija įvardijama kaip išskirtinis rinkos struktūros atvejis, kuris yra visiška priešingybė tobulajai konkurencijai. Tai toks rinkos sandaros tipas, kai yra tik vienintelis prekių ar paslaugų pardavėjas. Susiklosčius tokiai padėčiai konkurencijos nelieka, o visi pirkėjai tampa visiškai priklausomais nuo monopolisto. Monopolija yra abstrakcija, nes grynosios monopolijos - labai retas reiškinys. Be monopolijų sampratos darbe nagrinėjamos monopolijos formavimosi ypatybės, monopolijos valstybiniai reguliavimo būdai, taip pat apžvelgiama, kokios Lietuvoje yra monopolijos ir kaip jas reguliuoja Lietuvos valstybė. Nors valstybė antimonopoliniais įstatymais bando neleisti firmoms įgyti monopolinę jėgą arba ją išlaikyti.Tačiau Lietuvoje yra nemažai sričių, kuriose vis dar vyrauja monopolijos. Tai tokios kaip elektros, šilumos, vandens, dujų, fiksuoto telefoninio ryšio, geležinkelio pervežimų, miestų visuomeninio transporto sritys.
Monopolinės firmos veikia šalies ekonomiką per ekonominius rodiklius (bendrasias, ribines ir vidutines pajamas, pelną). Monpolijų įtakos Lietuvos ekonomikai aktualumas pasireiškia vis augančia monopolijų plėtra dėl smulkių įmonių ribotų plėtros galimybių. O monopolijos bendrais teoriniais principais apibūdinamos kaip duodančios neigiamas pasekmes šalies ūkiui ir vartotojams. Todėl nuolatos aktualus išlieka dominuojančių firmų reguliavimo ir veiklos riboji klausimas.

Darbo problema – Kaip turi veikti monopolijos, kad užtikrintų ekonominę gerovę sau, valstybei ir visuomenei.
Darbo tyrimo objektas – monopolijos.
Kursinio darbo tikslas – apžvelgus monopolijas teoriniu aspektu pristatyti monopolijų ekonominį vertinima bei numatyti dominuojančių firmų perspektyvas.

Uždaviniai:
• Apibrėžti monopoliją ir rinką;
• Įvardinti monopolijų atsiradimo priežastis ir įėjimo į rinką kliūtis;
• Išanalizuoti valstybės kontrolę antimonopoliniu įstatymu ;
• Išskirti monopolijų eonominius rodiklius;
• Įvardinti monopolijų problemas, privalumus ir trūkumus;
• Apžvelti Lietuvos monopolijas ir pateikti jų ekonominį vertinimą.


Darbo metodai: teorinės literatūros, straipsnių ir statistinių duomenų sisteminimas ir analizė; aiškinimas.
Pasirinktas loginis nuoseklumas: 1. Monopolijų ir jų įtakos teoriniai aspektai. 2. Lietuvos monopolijų įtaka šalies ekonomikai, jų ekonominis vertinimas 3. Monopolijų perpektyvos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-05
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis173.59 KB
Autoriuseimantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRomikaitytė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Monopoliju itaka Lietuvos ekonomikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Romikaitytė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą