Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Ofšorinis verslas (3)

Ofšorinis verslas (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Ofšorinio verslo principai. Ofšorinio verslo esmė. Ofšorinės įmonės sąvoka ir statusas. Ofšorinių įmonių privalumai ir trūkumai. Ofšorinio verslo teisėtumas. Ofšorinių įmonių vidinė struktūra. Ofšorinės įmonės panaudojimo būdai. Ofšorinės jurisdikcijos pasirinkimas. Mokesčiai skirtingose ofšorinėse jurisdikcijose. Tarptautinių organizacijų įtaka ofšorinių įmonių veiklai. Ofšorinės kompanijos tikslingas įsigijimas. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Visame pasaulyje verslininkai naudoja įvairius būdus ir metodus mokesčiams reguliuoti. Vieni sąžiningai ir nesigilindami į detales moka tiek, kiek reikalauja valstybė ir jų buhalteris, kiti dirba "juodai". Dažnai tokia dilema iškyla ir Lietuvos verslininkams, nes kiekvienas pilietis susimąsto kam, kokiems tikslams ir kokio dydžio jis moka mokesčius ir ar yra legalūs būdai kaip tinkamai sureguliuoti jų mokėjimą, kad nenuskriausti nei savęs, nei valstybės. Ypač tai aktualu vykdant tarptautinio verslo operacijas, kai veikla apima keletą valstybių, o mokesčiai mokami ir užsienio valstybėse, pvz. prekės perkamos Baltarusijoje iš JAV kompanijos, vežamos per Lenkiją, o parduodamos Lietuvoje Ispanijos įmonei. Įprasta, kad dėl visiško kelių valstybių tarpusavio įstatymų nesuderinimo ir mokestinių taisyklių neišvengiama dvigubo ar net trigubo apmokestinimo. Tuo tarpu visame pasaulyje yra pripažinta ir sėkmingai veikia legali mokesčių mažinimo tarptautiniame versle sistema, kurią naudojant įmanoma taip organizuoti įmonių darbą, kad mokesčiai sumažėtų keletą kartų. Ši sistema vadinama "ofšorinis verslas", o jos atsiradimas - tai logiška tarptautinio verslo reakcija į teisės normų neatitikimą, netobulumą ir nelogiškumą.
Ofšorinis verslas pasaulyje pradėtas jau nuo šeštojo dešimtmečio ir kasmet ofšorinių įmonių skaičius auga geometrine progresija. Pirmą kartą apie ofšorinę kompaniją- finansinę organizaciją, perkėlusią savo verslą į teritoriją, kur mokesčiai buvo mažesni, ir tokiu būdu gavusią papildomų grynųjų pajamų,- rašyta JAV spaudoje 1950 m. pabaigoje. Užsienio finansinių analitikų teigimu dauguma greičiausiai besivystančių fondų yra registruoti būtent ofšorinėse zonose. Ofšorinėse zonose šiuo metu veikia apie pusė pasaulio kapitalo.
Tačiau verslininkas, nusprendęs įsijungti į pasaulinį ofšorinį verslą, turi tiksliai žinoti, kokius žingsnius jis turi daryti, kad taptų labiausiai jo veiklai tinkančios ofšorinės kompanijos savininku. Tam reikia žinoti, koks yra ofšorinės kompanijos funkcionavimo mechanizmas, o taip pat viską, kas su tuo susiję, kad jis būtų tikrai ramus dėl savo būsimos įmonės.
Taigi šio kursinio darbo tikslas- aptarti ofšorinės įmonės sąvoką, jos ypatybes ir taikomus išskirtinius verslo principus.
Tikslui pasiekti yra keliami šie uždaviniai:
• Apžvelgti ofšorinio verslo esmę, aptariant ofšorinės įmonės statusą, privalumus ir trūkumus bei jos teisėtumą;
• Įvertinti ofšorinės įmonės vidinę struktūrą bei panaudojimo būdus;
• Aptarti ofšorinės jurisdikcijos pasirinkimą;
• Įvertinti tarptautinių organizacijų įtaką ofšorinių įmonių veiklai;
• Nustatyti, kada yra tikslinga įsigyti ofšorinę kompaniją.
Rašant darbą nebuvo susidurta su literatūros šaltinių trūkumo problema. Buvo remtasi tiek vadovėline medžiaga, tiek interneto resursais, tiek moksliniais darbais. Visa literatūra, kuri buvo naudojama rašant šį kursinį darbą, yra surinkta, susisteminta bei pateikta literatūros sąraše. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis94.22 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVengrauskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ofsorinis verslas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Vengrauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą