Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Išteklių taupymo ir racionalaus jų panaudojimo problemos Lietuvoje

Išteklių taupymo ir racionalaus jų panaudojimo problemos Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Ištekliai. Civilizacijos raida ir žemė ištekliai. Neatkuriamų ir atkuriamų gamtos išteklių naudojimas. Išteklių svarba žmogui. Ištekliai Lietuvoje. Išteklių raidos laikotarpiai. Racionalus išteklių panaudojimas. Ar išseks ištekliai. Išteklių taupymas. Lietuvos ir Europos sąjungos vandens išteklių naudojimo santykis. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Viskas, ką mes turime ir galime turėti yra gamtoje: tai vanduo, žemė, oras, klimatas, augalija, gyvūnija, naudingos iškasenos, landšaftas ir kt, naudojami visuomenės reikmėms tenkinti. Gamta, mus supantis pasaulis – tai labai sudėtinga ir paslaptinga sistema, kurios reiškiniai glaudžiai ir įvairiai tarpusavyje susiję, vieni nuo kitų priklauso ir vieni kitus sąlygoje. Žmonijos ūkinės veiklos istoriją galima vertinti ir kaip jos santykių su gamta istoriją. Pagrindą sudaro gamtos išteklių naudojimas, nes gamtiniai ištekliai sudaro sąlygas žmonijai egzistuoti ir vystytis. Išteklių iki XX a. pradžios praktiškai netrūko. Jų įvairovė kai kuriose pasaulio šalyse leido susiformuoti požiūriui, kad gamtos išteklių mūsų žemėje yra pakankamai , kad jie neišsemiami.
Tačiau vien per nevisą antrojo šio amžiaus pusę mūsų planetos gyventojai gamtinių išteklių sunaudojo daugiau, nei per visą ankstesnį savo egzistavimą. Tai kaipgi mes toliau gyvensime? Jau dabar kai kurių nereprodukuojamų gamtos išteklių atsargos baigia išsekti ir, nekeičiant jų gavybos bei naudojimo būdų, artimiausiu metu galutinai išseks.
Apriboti gamybą, nekeičiant jos technologijos, ūkio struktūros, mažinant savo poreikių augimo tempų, žmonija negalės. Reikės ieškoti alternatyvių sprendimų.
Mums visiems neišvengiamai reikės tobulesnės naujų energetinių ir kitų išteklių naudojimo paieškos, technikos ir technologijos, gamybos ir įdiegimo būdų. Būsime priversti nuolat ieškoti energijos ir medžiagų imlumo atžvilgiu tobulesnių technologijų diegimo, gamtos išteklių atnaujinimo galimybių.
Nagrinėsiu tik pagrindines, mano manymu, svarbiausias problemas: išteklių taupymo problemos, Lietuvos gamtos ištekliai, išteklių taupymas ir kitos gan aktualios problemos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-19
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai6
Dydis171.52 KB
Autoriusvaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. Šablinskaitė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istekliu taupymo ir racionalaus ju panaudojimo problemos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • D. Šablinskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą