Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Pajamų šaltiniai ir veiksniai žemės ūkyje (2)

Pajamų šaltiniai ir veiksniai žemės ūkyje (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Pajamų samprata ir veiksniai žemės ūkyje. Pajamų samprata. Pajamų šaltiniai. Žemės ūkio produkcija - pagrindinis pajamų šaltinis. Žemės ūkio produkcijos gamyba, supirkimas ir bendroji pridėtinė vertė. Ūkininko žemės ūkio turto vertė. Papildomos veiklos pajamos. Valstybės parama. Bendrasis pelnas. Pajamų veiksniai. Kainos. Paklausa. Žemė. Kapitalas. Darbas. Perspektyvų prognozės. Išvados.

Ištrauka

Mano pasirinkto kursinio darbo tema yra aktuali todėl, kad reikalinga didinti žemės ūkio pajamas, darbuotojų pragyvenimo lygį, didinti žemės ūkio produktų konkurencingumą šalies ir užsienio rinkose.
Žemės ūkis visose šalyse yra glaudžiai susijęs su visa ekonomika. Pokyčiai žemės ūkyje turi vykti palaipsniui, tam reikalinga laiko.
Lietuvos žemės ūkis yra svarbus ekonominiu, socialiniu etnokultūriniu bei gamtosauginiu požiūriu. Dėl daugiafunkcinio pobūdžio žemės ūkis laikomas prioritetine Lietuvos ūkio šaka. Kaimas pradedamas vis labiau vertinti kaip šalies infrastruktūra, nuo kurios priklauso kaime ir mieste gyvenančių žmonių gyvenimo lygis.
Ekonominiu požiūriu svarbiausias žemės ūkio veiklos tikslas – gauti kuo daugiau pajamų ir pelno. Tačiau nuo seno žinoma, kad žemės ūkyje pajamos gaunamos daug sunkiau nei kituose ekonominės veiklos sektoriuose. Ir tai yra viena svarbiausių problemų tiek patiems ūkininkams, tiek valstybei.
Žmonės užsiimantys žemės ūkio veikla susiduria su daugybe sunkumų. Dažniausiai šalies ekonominis pagyvėjimas nepataiso ūkinio aktyvumo mažėjimo. Ūkininkai patiria didžiulius nuostolius, nesugeba sukaupti pakankamai lėšų, kad galėtų sumokėti savo sąskaitas, mažėja jų žemės vertė ir panašiai.
Dėl šių priežasčių sunkumai iškyla ir valstybei. Dalis ūkių bankrutuoja, o tai paveikia ir daugelio bankų finansinę būklę, didelius nuostolius patiria žemės ūkio įrenginių gamintojai. Dėl to sumažėja ir Vyriausybės biudžetas, nes ji, stengdamasi gelėti šalies ekonomiką, priversta padėti žemės ūkiu besiverčiantiems ir skiria didesnes subsidijas.
Pagrindinę žemės ūkio pajamų dalį sudaro gautos pajamos už augalininkystės ir gyvulininkystės produkciją. Šių pajamų dydį lemia produktyvumas, paklausa ir kainos. Žemės ūkio produktų paklausa taip greitai nekinta, lyginant su pramoninkų gamybos paklausa.
Darbo aktualumas- pajamų didinimas žemės ūkyje ir didinti žemės ūkio produktų konkurencingumą šalies ir užsienio rinkose.
Darbo objektas – pajamos žemės ūkyje.
Darbo tikslas - apžvelgti žemės ūkio pajamų šaltinius ir veiksnius.
Darbo uždaviniai :
Išanalizuoti rodiklius ir jų pokyčius pagal rekomenduojamo darbo plano poskyrius:
1. Apžvelgti žemės ūkio pajamų šaltinius.
2. Išanalizuoti Lietuvos žemės ūkio pajamų rodiklius ir pokyčius.
3. Apžvelgti veiksnius, įtakojančius žemės ūkio pajamas.

Nagrinėjamas laikotarpis – 2004-2006 m.
Tyrimo metodai - analitinis, grafinis , statistinis.

Darbe naudojami informacijos šaltiniai: mokslinė, mokymo metodinė literatūra, statistinės informacijos šaltiniai, straipsniai bei konferencijų medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-13
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis202.91 KB
Autoriusmika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu saltiniai ir veiksniai zemes ukyje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą