Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Gamtos išteklių naudojimas (3)

Gamtos išteklių naudojimas (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Gamtos išteklių naudojimas. Gamtos išteklių klasifikavimas. Išteklių taupymo problemos. Ar ištekliai yra bendra nuosavybė, ar privati? Kodėl laisvoji rinka netaupo bendros nuosavybės išteklių. Neatkuriamų gamtos išteklių naudojimas. Lietuvos gamtos ištekliai. Išteklių taupymas. Išvados.

Ištrauka

Viskas, ką mes turime ir galime turėti yra gamtoje: tai vanduo, žemė, oras, klimatas, augalija, gyvūnija, naudingos iškasenos, landšaftas ir kt, naudojami visuomenės reikmėms tenkinti. Gamta, mus supantis pasaulis–tai labai sudėtinga ir paslaptinga sistema, kurios reiškiniai glaudžiai ir įvairiai tarpusavyje susiję, vieni nuo kitų priklauso ir vieni kitus sąlygoje. Žmonijos ūkinės veiklos istoriją galima vertinti ir kaip jos santykių su gamta istoriją. Pagrindą sudaro gamtos išteklių naudojimas, nes gamtiniai ištekliai sudaro sąlygas žmonijai egzistuoti ir vystytis. Išteklių iki XX a. pradžios praktiškai netrūko. Jų įvairovė kai kuriose pasaulio šalyse leido susiformuoti požiūriui, kad gamtos išteklių mūsų žemėje yra pakankamai , kad jie neišsemiami.
Tačiau vien per nevisą antrojo šio amžiaus pusę mūsų planetos gyventojai gamtinių išteklių sunaudojo daugiau, nei per visą ankstesnį savo egzistavimą. Tai kaipgi mes toliau gyvensime? Jau dabar kai kurių nereprodukuojamų gamtos išteklių atsargos baigia išsekti ir, nekeičiant jų gavybos bei naudojimo būdų, artimiausiu metu galutinai išseks.
Apriboti gamybą, nekeičiant jos technologijos, ūkio struktūros, mažinant savo poreikių augimo tempų, žmonija negalės. Reikės ieškoti alternatyvių sprendimų.
Mums visiems neišvengiamai reikės tobulesnės naujų energetinių ir kitų išteklių naudojimo paieškos, technikos ir technologijos, gamybos ir įdiegimo būdų. Būsime priversti nuolat ieškoti energijos ir medžiagų imlumo atžvilgiu tobulesnių technologijų diegimo, gamtos išteklių atnaujinimo (reciklavimo) galimybių.
Nagrinėsiu tik pagrindines, mano manymu, svarbiausias problemas: tai gamtos išteklių klasifikavimas, išteklių taupymo problemos, Lietuvos gamtos ištekliai, išteklių taupymas ir kitos gan aktualios problemos.

Gamtos ištekliai šiuo metu apibrėžiami ir klasifikuojami gana įvairiai, gamtos ištekliai apibūdinami kaip gamtos elementai , naudojami gamybinėje ir negamybinėje žmonių veikloje, tenkinant jų poreikius. Poreikiai gali būti įvairūs, greitai kisti, todėl ir juos tenkinantys gamtos ištekliai, jų rūšys bei naudojimo būdai taip pat kinta. Siekiant aiškesnio visuomenės naudojamų gamtos išteklių vaizdo, tenka juos sugrupuoti. Pagal savo savybes, išgavimo bei reprodukcijos sąlygas gamtos ištekliai skirstomi į 2 grupes:
1) realūs ir potencialūs gamtos ištekliai;
2) neišsenkamus ir išsenkamus gamtinius išteklius. Išsenkantys ištekliai skirstomi dar į 2 apibendrintus pogrupius:
a) atkuriami ištekliai;
b) neatkuriami ištekliai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-12
DalykasMikroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis36.55 KB
Autoriusarvydas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamtos istekliu naudojimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą