Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Darbo užmokestis: formos, veiksniai

Darbo užmokestis: formos, veiksniai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokesčio esmė ir jo organizavimas. Darbo užmokestį įtakojantys veiksniai. Išoriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Darbo užmokesčio modeliai. Darbo užmokesčio formos. Vienetinė darbo užmokesčio forma. Vienetinės darbo užmokesčio formos atmainos. Laikinė darbo užmokesčio forma. Laikinės darbo užmokesčio formos atmainos. Išvados.

Ištrauka

Lietuva yra viena iš stipriai besivystančių Europos valstybių. Įvairūs ekonominiai veiksniai įgauna vis kitokią reikšmę. Šiame amžiuje pasiekus pakankamai aukštą darbuotojų kvalifikacijos, gamybos mechanizacijos bei automatizacijos lygį, svarbiausiu elementu darbe tampa kooperacija, tarpusavio pagalba, kuo didesnis asmeninis indėlis į įmonės strateginių tikslų įgyvendinimą. Yra teikiamas dėmesys ties žmogaus darbingumo didinimu, siekiama gerinti darbo kultūrą. To pasakoje darbo užmokestis įgauna vis didesnę svarbą. Ši tema yra aktuali tiek darbuotojų ir darbdavių, tiek valstybės mastu.
Darbo užmokesčio dydžio nustatymas nėra reglamentuotas, todėl skiriasi priklausomai nuo įmonės, įstaigos, organizacijos, veiklos srities, rezultatų ir pan. Konkrečius valandinius atlygius, mėnesines algas, kitas darbo apmokėjimo formas ir sąlygas, darbo normas įmonėse nustato įmonių savininkai (darbdaviai) ir įteisina kolektyvinėse arba darbo sutartyse Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Visgi darbuotojų darbo užmokestis negali būti mažesnis nei nustatytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga.
Analizuojamą temą Lietuvoje yra nagrinėję tokie žinomi ekonomistai kaip V.Dubinas, P.Vanagas,V.Skominas. Iš užsienio ekonomistų galima būtų paminėti F.Teillor, kuris pirmasis panaudojo diferencijuotą vienetinę darbo užmokesčio sistemą.
Nežiūrint į tai, jog pasaulyje vyrauja įvairios darbo užmokesčio formos bei jo atmainos, yra žinoma begalė veiksnių įtakojančių darbo užmokestį, ši tema yra aktuali ir diskutuotina iki šių dienų. Mat vienas iš svarbiausių įmonės uždavinių yra pasirinkti tinkama darbo apmokėjimo sistemą, kuri būtų suprantama visiems darbuotojams ir teisinga kiekvieno iš jų atžvilgiu.
Darbo tikslas: išanalizuoti darbo užmokestį, apžvelgiant jį įtakojančius veiksnius bei esamas darbo apmokėjimo sistemas, jų privalumus, trūkumus, įdiegimo problemas.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti darbo užmokesčio esmę;
2. Išnagrinėti darbo užmokesčio organizavimo principus;
3. Apžvelgti darbo užmokestį įtakojančius veiksnius;
4. Išanalizuoti darbo užmokesčio formas bei jų atmainas;
Šį darbą sudaro keturi skyriai. Pirmame skyriuje yra supažindinama su darbo užmokesčio esme, jo išraiška , organizavimo principais. Antrame skyriuje apžvelgiama pagrindiniai darbo užmokestį įtakojantys veiksniai. Darbo užmokesčio modeliai ir jų išskirtiniai bruožai yra aptariami trečiame skyriuje. Ketvirtame skyriuje yra analizuojama darbo užmokesčio formos bei atmainos, jų privalumai bei trūkumai.
Rašydama šį darbą pagrinde naudojausi Lietuvos ekonomistų literatūra. Stengiausi atskleisti svarbiausias pasaulyje žinomas darbo užmokesčio formas, jo atmainas bei jų pritaikymą Lietuvoje. Deja, dėl ribotų galimybių sugebėjau išnagrinėti tik nedidelę dalį literatūros susijusios su darbo užmokesčiu.
Tyrimo metodai: loginis, palyginamosios analizės ir aprašomasis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-21
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis46.12 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokestis formos veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą