Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Gamybos ir kaštų funkcijų nustatymas įmonėje

Gamybos ir kaštų funkcijų nustatymas įmonėje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Gamybos objektas. Gamybos organizavimas. Gamybos specializavimas. Gamybos mechanizavimas ir automatizavimas. Gamybos integravimas. Gamybos tipai. Gamybos laikotarpiai. Gamybos funkcija. Izokvantė ir izokvantinė kartograma. Mažėjančio ribinio rezultatyvumo dėsnis. Mažėjanti mąsto grąža (gamyba ilguoju laikotarpiu). Kobo ir Duglaso funkcija. Gamybos veiksnių pakeičiamumas: ribinė techninė pakeitimo norma. Gamybos išlaidų planavimas. Firmos gamybos kaštai. Alternatyvieji kaštai. Pelno rūšys. Trumpojo laikotarpio kaštai (kaštų funkcija). Trumpojo laikotarpio bendrieji, kintamieji ir pastovieji kaštai. Trumpojo laikotarpio vidutiniai kaštai. Ribiniai kaštai. Trumpojo laikotarpio kaštų minimizavimas. Firmos ilgojo laikotarpio kaštai.

Ištrauka

Kalbant apie kokį nors dalyką, visada svarbiausia tinkamai jį pradžioje apibrėžti bei suvokti. Negalima nagrinėti funkcijas bei analizuoti jų svarba nežinant kintamųjų. Taigi pirmiausia išsiaiškinsime, kas yra gamyba.
Gamyba, remiantis mikroekonominiu apibrėžimu, yra procesas, kuriame gamybos ištekliai yra naudojami produktų bei paslaugų gamybai. Bendriausia prasme, tai yra veikla, kurios tikslas gėrybių bei paslaugų gaminimas. Iš karto galima atkreipti dėmesį į tai, kad gamybai reikalingi ištekliai produktui ar paslaugom pagaminti. Taigi svarbu žinoti ir kas tie ištekliai.
Gamybos ištekliai – ištekliai, kuriuos įmonė panaudoja kaip sąnaudas prekei gaminti. Vadinasi, jau kalbame apie kaštus, kurie gali būti įvairūs. Patys ištekliai, tai yra gamybos veiksniai, skirstomi taip:
Žemė – natūralus gamybos veiksnys, kuris yra gamtos duotas ir pats savaime nėra žmogaus veiklos rezultatas.
Darbas – žmogaus fiziniai ir protiniai sugebėjimai panaudoti prekių ir paslaugų gamyboje.
Kapitalas – pastatai, įrenginiai ir kitos anksčiau pagamintos, tarpinės, prekės, vartojamos kitų prekių gamyboje.
Išsiaiškinome, kas reikalinga gamybai. Kiekvienas gamybinės firmos savininkas norėtų, kad būtų produkcija bei paslaugos gaminamos mažiausiais kaštais, todėl turi rinktis jam priimtinausia darbo metodą. Pavyzdžiui, jeigu įmonė dirba nuolatinio pasikartojimo režimu, būtina pasiekti, kad darbo objektas darbo produktu būtų paverčiamas naudojant kuo mažiau medžiagų, energijos, pinigų, žmogaus darbo, nes padauginus kiekvieną, net mažiausią, nesaikingumą iš daugybės gaminamų produktų, gali susidaryti didžiuliai nuostoliai.
Gamintojai kaip ir vartotojai turi pasirinkimo galimybę. Jie renkasi geriausią gamybos veiksnių derinį ir kokius gamybos veiksnių kiekius jie naudos. Kiekvienos firmos užduotis pasirinkti tokį derinį ir tokį gaminamos produkcijos kiekį, kad organizuojant gamybos procesą, būtų siekiama maksimalaus pelno. Gamybos proceso organizavimas yra labai svarbus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-13
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis195.88 KB
AutoriusAnastasija
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybos ir kastu funkciju nustatymas imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą