Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Valstybės ekonominė veikla rinkos mechanizme

Valstybės ekonominė veikla rinkos mechanizme

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Rinka. Rinkos mechanizmas. Valstybės veikla rinkos mechanizme. Valstybės ekonominės veiklos priemones. Valstybinio reguliavimo formos. Išvados.

Ištrauka

Vyriausybes ekonominė veikla visuomet sukelia daug diskusijų. Kai kurie ekonomistai teigia, kad vyriausybei nedera "reguliuoti" ekonomikos, kad ekonomika turi funkcionuoti susireguliavimo principu, kadangi bandymai spręsti susidariusias ekonomikos problemas padaro daugiau žalos negu naudos. Kiti ekonomistai teigia, kad vyriausybės aktyvi politika mažinant nedarbą ir infliaciją gali teigiamai paveikti visą ekonomikos raidą.
Rinkoje, vykstant dinaminiams procesams, pakankamos ekonomikos plėtros, visiško užimtumo ir kainų stabilumo balansavimas yra labai sudėtingas uždavinys. Todėl kyla klausimas, kokiais atvejais ir kurias ūkio sferas valstybė gali reguliuoti? Kokios ekonominės politikos priemonės tam gali būti naudojamos?

Rinka – tai terminas, ekonominėje teorijoje turintis daug reikšmių. Rinka – tai tokia mainų sfera, kurioje vyksta pirkimo ir pardavimo procesas; tai visuma mainų santykių, pasireiškiančių pirkimo-pardavimo aktu tarp pardavėjų ir pirkėjų, kurių sprendimai bei perkamoji galia formuoja pasiūlą ir paklausą bei jų tarpusavio ryšį.
Visa, kas reikalinga rinkai susidaryti, yra prekės, kurios galėtų būti perkamos ir parduodamos; vieni žmonės nori jas pikti, o kiti – parduoti.
Kiekviena visuomenė, norėdama patenkinti įvairius žmonių poreikius, susiduria su pagrindine problema – kaip racionaliai panauduoti ribotus išteklius. Todėl visuomenei tenka spręsti tris pagrindinius klausimus:
1) ką gaminti? Kokias gaminti prekes ir kiek, kokias teikti paslaugas ir kiek?
2) kaip gaminti? Kokias naudoti gamybos technologijas, organizavimo metodus, kokie naudojami ištekliai patys efektyviausi;
3) kam gaminti? Kas pirks ir vartos prekės ir paslaugas; kaip bus paskirstoma pagaminta produkcija bei pajamos.
Dabartiniu metu dažnai keliamas dar vienas klausimas – kada gaminti? Šis klausimas tampa vis svarbesnis, nes daugeli gamtinių išteklių yra neatstatomi – suvartoję juos šiandien, nepaliksime kitoms kartoms.
Būdas, kuriuo visuomenė ieško atsakymo į šiuos pagrindinius klausimus, yra tos visuomenės ekonomikos sistema. Šiuolaikinė rinkos ekonomika – tai mišri ekonomika – tai rinkos ir valstybės ekonomika. Mišrioje ekonomikoje viešpatauja ekonominė laisvė, tačiau dalį sprendimų priima grupės, dažnai – vyriausybės. Vyriausybė paprastai sprendžia šiuos uždavinius :
1.ruošia tokias įstatymų sistemas, kurios užtikrintų ekonominę laisvę, tačiau neleistų piktnaudžiauti ekonomine galia.
2. skatina ekonomikos stabilumą ir augimą.
3. skatina teisingą, bešališką pajamų pasiskirstymą.
4. reguliuoja visuomenino produkto / prekių gamybą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-17
DalykasMikroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.49 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Valstybes ekonomine veikla rinkos mechanizme [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą