Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Inovacinė įmonių veikla ir jos įvertinimas

Inovacinė įmonių veikla ir jos įvertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Kas yra inovacija? Inovacijų įvairovė ir jų klasifikavimas. Inovacijos kūrimo procesas. Kam reikalinga inovacija? Įmonės inovacinės veiklos valdymas. Rizikos valdymas. Inovacijų finansavimo būdai. Inovacinės veiklos kolektyvų formavimas. Inovacijų teisinė apsauga. Lietuvos socialinė ir ekonominė aplinka. Inovacinės veiklos aktyvinimo Lietuvoje galimybės. Partnerystė ir bendradarbiavimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Pastaruoju metu tapo ypač madinga kalbėti apie aukštas informacines technologijas, inovacijų diegimą, verslo inkubatorių steigimą. Šiuo metu Lietuva yra aktyviai įtraukta į Rytų ir Vidurio Europos šalyse intensyviai vykstančius labai sudėtingus transformacijų į rinkos ekonomiką bei integracijos į europinės bei globalinės erdvės procesus. Šie procesai sąlygoja būtinybę spręsti daugelį netradicinių uždavinių, betarpiškai sietinų su inovacinės veiklos spartinimu. Tai ypač aktualu įmonių veiklos sferai, kadangi būtent įmonių veiklos plėtojimas – viena pagrindinių sąlygų spręsti daugelį esminių šiuolaikinės socialinės ir ekonominės raidos problemų. Savo ruožtu įmonių veiklos plėtojimas reikalauja aktyvios inovacinės veiklos, įgalinančios įvairiapusiškai modernizuoti gamybos bei paslaugų teikimo struktūras, tobulinti kuriamus produktus bei naudojamas technologijas.
Inovacija – sėkmingas naujovių kūrimas, asimiliavimas ir eksploatacija ekonomikos ir socialinėje sferoje. Pastaraisiais metais kito inovacijų proceso koncepcija. Požiūris į inovacijų procesą kaip besiformuojantį įmonių pagrindu, perėjo prie sisteminio požiūrio.
Inovacinė sistema susideda iš veiksnių ir elementų, kurie sąveikauja gamyboje, realizacijoje ir ekonominiu požiūriu naudingų žinių panaudojime. Tai yra socialinė sistema tuo požiūriu, jei socialinės veiklos pagrindas yra mokymasis. Tai dinamiška sistema, kur elementai arba stiprina vienas kitą mokslo ir inovacijų rėmimo procese, ar priešingai, susiburia į plejadas stabdančias tokius procesus. Šis požiūris buvo taikomas nacionaliniame lygmenyje, kur ekonomistai įrodė, jog pramoninės sistemos, institucijos ir technologijos yra glaudžiai susijusios šalių viduje. Tam tikros tiriančiosios institucijos, švietimo sistema, finansai ir valdymo strategijos formuoja inovacijos procesą.
Inovacijų aktyvinimas įmonių veiklos sistemose reikalauja specifinių valdymo metodų, o tokių metodų sukūrimui būtina atlikti specialiuosius įvairių įmonių valdymo sektorių tyrimus, teoriniu lygiu apibendrinti jų rezultatus bei rasti galimybių praktiškai pritaikyti teigiamą inovacinės veiklos aktyvinimo patirtį.
Nepakankamas inovacinės veiklos įmonių veikloje galimybių ištyrimas reiškiasi kaip tam tikras verslo modernizavimo stabdys; dėl šios priežasties inovacinės veiklos aktyvinimo įmonių veikloje problemų tyrimą galima laikyti aktualiu ir svarbiu klausimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis97.53 KB
Autoriusvioleta85
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasas. J.Paunksnienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inovacine imoniu veikla ir jos ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • as. J.Paunksnienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą