Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Standartinis prekybos modelis

Standartinis prekybos modelis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Standartinis prekybos modelis. Ekonominis augimas - kreivės rs poslinkis. Ekonominio augimo tarptautinis efektas. Tarptautiniai pajamų poslinkiai. Kreivės rd poslinkiai. Transferų įtaka prekybos sąlygoms. Tarifai ir eksporto subsidijos rs ir rd poslinkis vienu metu. Tarifų įtaka santykinei paklausai ir pasiūlai. Eksporto subsidijos pasekmės. Prekybos sąlygų pasikeitimai ir pajamų paskirstymas. Tarptautinės prekybos reguliavimo priemonės. Pokyčiai ir tendencijos pasaulio tarptautinėje prekyboje. Šiuolaikinių tarptautinių prekybos tendencijų pastebimumas ir reikšmė įvairių pasaulio valstybių užsienio prekyboje. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė prekyba yra nepaprastai reikšminga pasaulio ūkio dalis. Gerai žinoma, kad per pastaruosius penkiasdešimt metų įvyko didelių pasaulio ūkio pokyčių. Kalbant apie tarptautinę prekybą, šie žodžiai ypač tinka ir yra reikšmingi. Tie pokyčiai - didžiuliai, ir negali išlikti nepastebimi, todėl drąsiai galima tvirtinti prasidėjus kokybiškai naują tarptautinių valiutinių ir finansinių santykių etapą.
Tarptautinė prekyba susideda iš dviejų prekinių srautų: eksporto (prekių išvežimas iš šalies muitų teritorijos); importo (prekių įvežimas į šalies muitų teritoriją).
Tarptautinės prekybos teorijos – tai teorijos, nagrinėjančios tarptautinę prekybą ir specializaciją lemiančius veiksnius bei iš to gaunamą pelną. Tiriama, kaip pasiūlos sąnaudos ir paklausos struktūros veikia tarptautinės prekybos lygį, produktų ir rajono sudėtį bei pelno, gauto iš prekybos, lygį ir skirstymą. Dėl šių teorijų pritaikomumo realybėje gana aktyviai diskutuojama, tai lėmė faktas, jog prekyba ima nebetilpti valstybės ribose.
Galima nagrinėti įvairias problemas remiantis tam tikru modeliu. Vyksta pasiūlos pasikeitimai dėl ekonominio augimo, dėl tarifų ir eksporto subsidijų naudojimo. Vienas iš tokių standartinis modelis.
Savo darbe ne tik bandžiau išsiaiškinti kaip veikia standartinis prekybos modelis, bet ir aptarti kokia dabartinė situacija pasaulio tarptautinėje prekyboje.

Standartinės prekybos modelis susijęs su keturiais pagrindiniais tarpusavio ryšiais:
1) tarp gamybos galimybių ribos ir santykinės pasiūlos kreivės;
2) santykinių kainų ir paklausos;
3) pasaulinių pusiausvyros kainų (tarp pasaulinės santykinės paklausos ir pasiūlos);
4) šalies gerovės ir prekybos sąlygų (eksporto kainų ir importo kainų santykis)
Gamybos galimybės ir santykinė pasiūla
Tarkime, kad kiekvienoje šalyje gaminamos 2 prekės: maisto produktai (F) ir audiniai (C).
Taškas ant gamybos galimybių linijos, atitinka esamą gamybos apimtį, priklauso nuo audinio kainos palyginus su maisto produkto kaina PC/PF. Kaip žinome mikroekonomikos pagrindinę prielaidą, kad rinkos ekonomika nevyraujant monopolijai ir netobulai rinkai bus efektyvi t.y. vertinė gamybos apimties išraiška, vertė , bus maksimali esant duotoms kainoms ir lygi PC*QC+PF*QF. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-27
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis117.4 KB
AutoriusLINA
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Standartinis prekybos modelis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-04-07 IP: 193.219.170.65
    bpuidokaite sako

    Geras darbas, tik jame trūksta konkretumo teorijos atžvilgiu.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą