Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomika>Konkurencinė rinka: teoriniai ir praktiniai ypatumai

Konkurencinė rinka: teoriniai ir praktiniai ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Darbo tikslas: Apžvelgus konkurencinės rinkos modelį teoriniame lygmenyje aptarti realių šios rinkos veiksnių įtaką šalies konkurencingumui. Darbo uždaviniai: Atskleidus konkurencinės rinkos reikšmę ekonominėje teorijoje, apibendrinti šios rinkos privalumus ir trūkumus, Atskleisti konkurencinės rinkos paklausos prognozavimo principų analizę, Statistinių duomenų pagalba apžvelgti ekonominio augimo ir konkurencingumo ryšius. Tobulos konkurencijos privalumai ir trūkumai. Konkurencinės rinkos paklausos prognozavimo aplinka ir principai. Makroaplinkos veiksnių vertinimas. konkurencinės rinkos paklausos prognozavimo požiūriu. Konkurencingumas ir jo lygiai. Ekonominis augimas kaip ūkio konkurencingumo didinimo prielaida. Išvados.

Ištrauka

Darbo aktualumas
Pastaruoju dešimtmečiu, atkūrus Nepriklausomybę, Lietuvoje vykę perėjimo iš planinės į rinkos ekonomiką procesai sąlygojo pasikeitimus šalies ūkyje. Įvykusios permainos atvėrė šalies rinką, užsimezgė nauji prekybiniai bei diplomatiniai santykiai su užsienio šalimis, pastebimas ekonominis augimas. Lietuvos integracija į Europos Sąjungą įpareigoja: skatinti ekonominį augimą, užtikrinti makrofinansinį stabilumą, skatinti investicijas, plėtoti užsienio rinkas ir didinti šalies ūkio konkurencingumą. Sėkmingam rinkos ekonomikos vystymuisi siekiant ekonominio augimo, pirmiausia, būtina pasirūpinti konkurencijos vystymu, kadangi rinka ir konkurencija yra neatsiejamos viena nuo kitos. Konkurencija – tai yra viena iš rinkos ekonomikos egzistavimo prielaidų.
Rinkos ekonomikos mechanizmas veikia efektyviausiai tobulos konkurencijos sąlygomis, t.y., kai rinkos struktūra atitinka šiuos požymius: didelis dalyvių skaičius; produkto homogeniškumas; įėjimo ir išėjimo iš šakos laisvė; informacijos prieinamumas visiems rinkos dalyviams.
Nepaisant to, kad tobula konkurencija – tai yra kraštutinis ir labiau teorinis modelis ir grynu pavidalu tokios rinkos neegzistuoja, artimų ir panašių rinkų yra nemažai. Tobulos konkurencijos rinkos analizė yra būtina dar ir todėl, kad šis modelis turi didelę teorinę reikšmę. Tobulos konkurencijos rinka - yra standartas, kuris leidžia įvertinti kitų rinkos struktūrų bei realios ekonomikos efektyvumą. Konkurencijos rinkoje efektyviausiai paskirstomi riboti ištekliai neribotiems poreikiams tenkinti. Todėl kitų rinkos struktūrų pranašumai ir trūkumai vertinami lyginant jas su tobulos konkurencijos rinka.
Analizuojamos temos klausimais rašė tokie žymūs pasaulio ekonomistai kaip: G. Bolt, J.R. Taylor, S. Makridakis, S.C. Wheelwright, J.M Keynes. Lietuvoje šiuos klausimus analizavo V. Snieška, V.Skominas, G.T. Palubinskas, Z. Lydeka.

Darbo tikslas
Apžvelgus konkurencinės rinkos modelį teoriniame lygmenyje aptarti realių šios rinkos veiksnių įtaką šalies konkurencingumui.

Darbo uždaviniai
1. Atskleidus konkurencinės rinkos reikšmę ekonominėje teorijoje, apibendrinti šios rinkos privalumus ir trukumus.
2. Atskleisti konkurencinės rinkos paklausos prognozavimo principų analizę.
3. Statistinių duomenų pagalba apžvelgti ekonominio augimo ir konkurencingumo ryšius.
Darbą sudaro 5 skyriai. Juose nuosekliai aptarinėjama: konkurencijos rinkos privalumai bei trūkumai; konkurencinės rinkos paklausos prognozavimo aplinka ir paklausos prognozavimo principai; makroaplinkos veiksniai bei jų įtaką konkurencinės rinkos paklausos prognozavimo požiūriu; konkurencingumo sąvoka bei konkurencingumo lygiai; Lietuvos ūkio ekonominio augimo tendencijos ir jo įtaka šalies konkurencingumui.

Tyrimo metodai: istorinis, loginis, palyginamosios analizės, statistinis, grafinis.

Darbo apimtis ir struktūra. Darbą sudaro įvadas, teorinė dalis, išvados, literatūros sąrašas. Darbo apimtis – 31 puslapis.
Darbas aptaria svarbias problemas ir išaiškina pasirinktos temos esmę. Darbe pateikiama daug įvairių sąvokų, terminių sampratų ir problemos analizė, teorinis klausimo nagrinėjimas (kuris apima informacinių, kai kurių mokslinių šaltinių analizę). Darbas buvo naudingas man ir tikiuosi bus įdomus kitiems. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-20
DalykasMikroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Mikroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis82.53 KB
AutoriusAgata
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konkurencine rinka teoriniai ir praktiniai ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą